Aktualne projekty

BEZPŁATNE KSZTAŁCENIE ZAWODOWE W NIEMCZECH 2018r.

Bezpłatna nauka zawodu w Niemczech!!!

Zbliża się koniec okresu rekrutacji do projektu. Zatem zapraszam wszystkich spóźnialskich, którzy chcieliby podjąć naukę, a docelowo pracę w Niemczech. Zostało już kilka wolnych miejsc. Już od 1 lutego rozpoczynamy intensywną naukę j.niemieckiego.

Udział w projekcie to wielka szansa dla młodych w wieku od 18 do 30 lat, którzy nie mają pomysłu na dalsze kształcenie.  III edycje już za nami. W obecnej chwili w Niemczech kształci się 15 uczestników. Po rozmowie z uczestnikami mogę śmiało powiedzieć, że jest to fantastyczna szansa dla młodych ludzi, którzy nie boją się wyzwań. Oto opinia jednego z uczestników nt. pobytu i nauki…”kształcę się w zawodzie Mechatronik, nauki jest dużo, ale za to zajęcia praktyczne sprawiają mi wielką satysfakcję, nie jest lekko, ale nie ma monotonii – 1 tydzień nauka w szkole, kolejne 2 tygodnie to praktyka, a potem 1 tydzień praca w niemieckiej firmie, dostajemy co miesiąc świadczenie pokrywające koszt utrzymania i wyżywienia
i jeszcze nam zostaje sporo gotówki…”

Oferta skierowana do wszystkich absolwentów 2017-2018r. i osób zainteresowanych w wieku od 18 do 30 lat.
Więcej informacji pod nr tel. 607 098 560 lub mail: jkt@cez.zgorzelec.pl

NABÓR JUŻ TRWA!!!

Dualny system kształcenia zawodowego 2017
20170629_154626_resized_1
To kolejny projekt realizowany przez Językową Kuźnię Talentów  wraz z Bildungswerk der Sächsischen Wirtschaft Sachsen, w skrócie BSW, który bazuje na założeniach realizowanego w ubiegłych latach projektu MobiPro-EU. To bezpłatne przygotowanie językowe w Zgorzelcu, praktyki i nauka zawodów przemysłowo technicznych w Saksonii. Za nami kolejna edycja, w której wzięło udział 6 uczestników. Po przygotowaniu językowym, od 17.07.2017 do 27.07.2017 odbyli miesięczne praktyki zawodowe u niemieckich pracodawców. Od 04 sierpnia rozpoczęli 3-letnią naukę w szkołach BSW z gwarancją zatrudnienia. Otrzymają również stypendium płacone przez niemieckich pracodawców, które pokrywa koszty utrzymania, zakwaterowania i ubezpieczenia w Niemczech.

Projekt MObiPro-EU 2016

DSC_4133
II edycja projektu rozpoczęła się 9 lutego 2016r. Tym razem naukę rozpoczęło 6 uczestników w branży gastronomiczno-hotelarskiej. Od lutego do czerwca uczestnicy uczyli się języka niemieckiego,aż do osiągnięcia poziomu B1, a już w lipcu wyjechali na 4-tygodniowe praktyki do Niemiec. Od 1 sierpnia rozpoczęli kształcenie zawodowe w wybranym przez siebie zawodzie w Niemczech w Dolnej Saksonii.

Projekt MObiPro-EU 2015
DSC_0088
Bezpłatne kształcenie językowe i zawodowe dla osób od 18-27 lat
Projekt adresowany jest dla osób ze znajomością języka niemieckiego na poziomie A2-B1. Osoby te biorą udział w bezpłatnym kursie języka niemieckiego oraz przygotowaniu zawodowym w Niemieckiej firmie. Po pomyślnym ukończeniu szkolenia mają zagwarantowane zatrudnienie w firmie, w której odbywała się praktyczne nauka zawodu oraz dalszy rozwój zawodowy. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Szczegółowe informacje dot. projektu znajdują się także w folderze, w zakładce linki.
W 2015r. w lutym w projekcie wzięło udział 10 uczestników, z czego 6 osób od września 2015r.rozpoczęło kształcenie zawodowe na  terenie Niemiec w Dolnej Saksonii, w zawodach  branży przemysłowej i mechanicznej.
Więcej informacji

Projekt DAZIA  „ Poprzez wymiany do integracji z rynkiem pracy”
Dazia
Centrum Edukacji Zawodowej uczestniczy i wspiera działania Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz  Bildungswerk der Sächsischen Wirtschaft gGmbH z Drezna jednostek, które zainicjowały realizację projektu „DAZIA” (Poprzez wymiany do integracji z rynkiem pracy – Durch Austausch Zur Integration am Arbeitsmarkt).
Celem projektu jest przede wszystkim poszerzenie wiedzy o doświadczeniach bezpośrednich partnerów transnarodowego programu i projektu EFS „IdA”, ale również próba stworzenia ram szerokiej współpracy instytucji lokalnych na obszarze Euroregionu Nysa. Proces ten ma zostać wsparty poprzez prezentację doświadczeń osób, które kierowały, bądź bezpośrednio odpowiadały za wykonywanie zadań – codziennej pracy z grupą docelową tj. osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Więcej informacji o projekcie
 
Projekt IDA – Integracja poprzez wymianę międzynarodową
DSC_0086
Centrum Edukacji Zawodowej "Językowa Kuźnia Talentów" kontynuuje projekt: "IdA – Wymiana młodzieży z 3 krajów, położonych nad Łabą i Nysą"  zapoczątkowany przez zgorzelecką Euro-Szkołę w 2009r wspólnie z BSW Sachsen przez Niemieckie Ministerstwo Pracy i Zatrudnia polegającym na zdobyciu praktyki zawodowej młodych ludzi. Projekt ma na celu zwiększenie szans zatrudnienia bezrobotnej młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej. W ramach projektu młodzież gości 3 miesiące w Zgorzelcu ucząc się języka polskiego oraz zawodów: stolarz, kosmetyczka, operator mediów. Młodzież bierze udział w imprezach integracyjnych a w czasie wolnym poznaje uroki regionu pogranicza.Więcej informacji

E-LAERNING
DSC_0002
Każdy, kto podpisze umowę na roczny kurs nauki języka niemieckiego otrzyma hasło dostępu do platformy edukacyjnej, na której będzie miał możliwość  dowolnie powtarzać materiał z lekcji  i pogłębiać wiedzę za pomocą interaktywnych ćwiczeń dopasowanych do poziomu językowego i przerabianych temató. Bezpłatny kurs Online jest doskonałym uzupełnieniem spotkań z trenerem.
Postępy ucznia są monitorowane przez nauczyciela, który  nadzoruje postępy w nauce i udziela niezbędnych wskazówek.Więcej informacji