Na co zwrócić uwagę wybierając drabinki samochodowe?Drabinki samochodowe to jedne z najważniejszych elementów konstrukcji samochodów dostawczych i ciężarowych. Znacząco ułatwiają bezpieczne wejście na wysoką zabudowę pojazdu one zdejmowanie towarów z naczep, dlatego tak często wchodzą w skład wyposażenia pojazdów używanych do częstego transportu ciężkich ładunków. Używane w tym celu drabinki samochodowe muszą być zaprojektowane tak, aby korzystanie z nich było wygodne oraz w pełni bezpieczne.

Dobór drabinki samochodowej — co jest najważniejsze?

Drabinki samochodowe występują w wielu modelach. Różnią się one między sobą takimi cechami jak liczba stopni, wysokość, szerokość czy maksymalny udźwig. Dzięki takiemu wyborowi, znalezienie odpowiedniego modelu dla swojego auta nie powinno sprawić problemu. Od czego zacząć?

Na początku poszukiwań należy zdecydować, jaki rodzaj drabiny będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom. Drabiny można montować na wielu powierzchniach, dlatego najpierw określ planowane miejsce mocowania. Wysokość tego elementu powinna być taka, by pozwalał on łatwo dostać się przewożonego ładunku, a przy tym umożliwiać proste wejście na pierwszy ze szczebli z poziomu ziemi. Drabina nie może też zahaczać o uchwyty drzwi czy jakiekolwiek inne elementy pojazdu, do których potrzebny jest wygodny dostęp.

Na co jeszcze zwracać uwagę, wybierając drabinkę samochodową?

Drabinka samochodowa nie musi być ciężka, ale powinna być w pełni stabilna. O tę kwestię można zadbać poprzez wybranie modelu wyposażonego w gotowe otwory montażowe, które wskażą prawidłowe miejsca mocowania i ułatwią montaż. Aby zapobiegać wypadkom na drabince, warto upewnić się, że na szczeblach lub stopniach obecne są elementy antypoślizgowe — perforacje lub ryflowania. Dobrze postawić również na modele z tzw. głębokim stopniem.

Każdy element pojazdu powinien być wykonany z trwałych i odpornych na korozję materiałów. Takie właściwości muszą mieć także drabinki samochodowe. Wytrzymałe i niepodatne na wpływ wilgoci modele wykonuje się na przykład ze stali cynkowanej galwanicznie. Jest to materiał o dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne, co przekłada się na dłuższą żywotność drabiny oraz wyższe bezpieczeństwo użytkowania. Co więcej, masa takiego modelu nie obciąża zbytnio konstrukcji samochodu. Waga drabin składanych wykonanych z tego materiału zwykle nie przekracza 10 kilogramów.

Gdzie znaleźć drabinki samochodowe dla swojego pojazdu?

Drabinek samochodowych najlepiej szukać w ofercie sklepów internetowych. W ten sposób masz możliwość szybkiego porównania parametrów oraz innych właściwości dostępnych modeli, co pozwoli łatwiej podjąć dobrą decyzję. Składając zamówienie u renomowanego sprzedawcy, zyskujesz pewność, że wybrany produkt dotrze do Ciebie w terminie i będzie zgodny z opisem.

Wytrzymałe i precyzyjnie wykonane drabinki samochodowe można znaleźć na przykład w polskim sklepie internetowym Nadkola.pl. Uniwersalne konstrukcje dostępnych tu modeli sprawiają, że pasują one do wielu rodzajów pojazdów, zarówno dostawczych, jak i ciężarowych.