Jak ustrzec się przed chorobąKiedy jesteś chory, Twój dom może stać się pożywką dla zarazków. Utrzymując w domu optymalną temperaturę, możesz zmniejszyć ilość zarazków w swoim domu, pomagając Ci szybciej wyzdrowieć. Upewnij się, że w Twoim domu jest ciepło i przytulnie, i często otwieraj okna. Upewnij się, że jesz regularnie i wykonujesz kilka ćwiczeń oddechowych, aby utrzymać temperaturę na normalnym poziomie.

Nawilżacze powietrza mogą pomóc złagodzić objawy grypy.

Nawilżacze są świetne do wielu rzeczy, ale jednym z ich najlepszych zastosowań jest łagodzenie objawów grypy. Jeśli czujesz się trochę pod pogodą, upewnij się, że trzymasz nawilżacz w pobliżu. Istnieje wiele różnych typów nawilżaczy, a każdy z nich ma różne kształty, rozmiary i funkcje.

  • Najlepszy nawilżacz do łagodzenia objawów grypy jest taki, który jest łatwy do czyszczenia, nie wymaga zbyt wiele konserwacji i jest łatwy do transportu do innego pokoju, jeśli trzeba. Istnieją również filtry nawilżacza, które można wymienić, podobnie jak filtr na odkurzaczu.
  • Nawilżacz może być bardzo pomocny, jeśli cierpisz na suchość w nosie lub kaszel. Może również pomóc obniżyć rachunek za energię, ponieważ mniejsze wykorzystanie pieca lub klimatyzatora oznacza mniej pieniędzy wydanych na media!

Kiedy jesteś chory, łatwo jest zapomnieć o jedzeniu. A jeśli czujesz się zbyt okropnie, by wstać i zrobić sobie posiłek, łatwo jest przegapić dodatkowe kalorie, których potrzebujesz, by wyzdrowieć. Upewnij się, że masz pod ręką dużo łatwych do spożycia produktów, takich jak krakersy, płatki śniadaniowe, płatki owsiane, jabłka, banany, pomarańcze i inne łatwe do spożycia produkty, których przygotowanie nie wymaga zbyt wiele energii. Dobrze jest też mieć pod ręką zdrowe przekąski, takie jak orzechy, ponieważ są one pełne białka, tłuszczu i witamin, które pomogą Ci szybciej wyzdrowieć.

Ćwiczenia oddechowe również mogą pomóc

Wiemy, co sobie myślisz: co ćwiczenia oddechowe mają wspólnego z uczynieniem mojego domu chłodniejszym lub cieplejszym? Cóż, ćwiczenia oddechowe są nie tylko po to, byś poczuł się lepiej. To także świetny sposób na obniżenie temperatury ciała, jeśli jest Ci za ciepło. Jeśli czujesz się zbyt gorąco w swoim domu, spróbuj wziąć głęboki, powolny oddech w tempie pięciu oddechów na minutę. To obniży temperaturę Twojego ciała i pomoże Ci zachować chłód i wygodę. Jeśli czujesz się zbyt zimno w swoim domu, spróbuj wziąć szybki, płytki oddech w tempie 20 oddechów na minutę. Pomoże to zwiększyć temperaturę ciała, dzięki czemu poczujesz się cieplej.