Arnold Schwarzenegger: Legenda w Hollywood i nie tylkoArnold Schwarzenegger to aktor, producent, filantrop i polityk. We wszystkich tych czterech dziedzinach wywarł trwały wpływ. Jego droga do osiągnięcia sukcesu, który ma dzisiaj, nie była łatwa. Arnold dwukrotnie zmagał się z imigracją, ale wytrwał i stał się legendą, którą dziś jest znany. Arnold Schwarzenegger urodził się 30 lipca 1947 roku w Thal w Austrii. Kiedy miał zaledwie 19 lat, Arnold poszedł do agenta castingowego, aby zbadać swoje możliwości zostania aktorem lub modelem. Agent powiedział mu, że musi schudnąć i wrócić, gdy to zrobi. Nie jeden do poddania się łatwo, Arnold wziął się kulturystyka zamiast. W tym artykule dowiesz się więcej o życiu Arnolda Schwarzeneggera od jego wczesnych lat do teraz.

Jak został aktorem i producentem

Po pierwszym smaku sukcesu Arnolda, wiedział on, że chce zostać producentem filmowym. W 1968 roku Arnold założył własną firmę produkcyjną i zaczął produkować niskobudżetowe filmy akcji. Pierwszym filmem Arnolda był dokument o corocznych zawodach kulturystycznych na Florydzie.

  • Dokument okazał się sukcesem komercyjnym, a Arnold zarobił wystarczająco dużo pieniędzy, by wyprodukować swój pierwszy film pełnometrażowy. Tematem filmu był inny coroczny konkurs, tym razem Miss Nastolatek Ameryki. Kolejny film Arnolda stał się jednym z największych hitów kasowych wszech czasów. Film nosił tytuł "Stay Hungry", a główną rolę zagrał Jeff Bridges.
  • Przez następne kilka lat Arnold kontynuowałby produkcję niskobudżetowych, ale udanych filmów akcji. W 1982 roku, Arnold wyprodukował film o nazwie "Conan Barbarzyńca". Film był nowym podejściem do postaci stworzonej przez pisarza fantasy, Roberta E. Howarda. Arnold sam zagrał główną rolę, a film okazał się wielkim sukcesem komercyjnym.

Rozważany jako gubernator Kalifornii

W 2003 roku życie Arnolda nabrało tempa, gdy zaproponowano mu objęcie stanowiska gubernatora Kalifornii. Arnold lobbował za nowymi przepisami podatkowymi w Kalifornii, a wielu stanowych polityków go poparło. W rzeczywistości Arnold Schwarzenegger został poparty przez prezydenta George'a W. Busha jako następny gubernator Kalifornii. Arnolda poparł również prezydent Bill Clinton i były prezydent Ronald Reagan. Była to ogromna szansa dla Arnolda, ale nie był on gotowy zrezygnować z dobrze zapowiadającej się kariery w Hollywood. Arnold wiedział, że polityka będzie pracą na pełen etat i nie chciał rezygnować z pracy w przemyśle filmowym. Arnold powiedział również, że nie chce być politykiem; chciał być urzędnikiem państwowym. Mieszkańcy Kalifornii zdecydowali, że Arnold powinien pozostać w Hollywood i dalej produkować filmy. Arnold był rozczarowany, ale wiedział, że ludzie podjęli właściwą dla siebie decyzję. Arnold wrócił więc do Kalifornii i skupił się na produkcji kolejnych filmów.